Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Уникален Тед Лигети

Автор: SkiMag | Дата: 23 окт. 2011, 16:26

Архив, Тед Лигети в Банско Снимка: BGLive/Николай Дончев

Уникален Тед Лигети още в първия старт за Световната Купа показа страхотна форма. Носителят на Кристалния глобус в дисциплината гигантски слалом рискува и със силово каране и много ниска стойка зае беапелационно първото място на подиума. Световният шампион от Гармиш-Партенкирхен’2011 беше най-бърз в първия манш с 1:08.45 минута.
Той успя да запази лидерската си позиция и след второто спускане, като финишира с общо време от 2:22.00 минути. Така Лигети записа девета победа в кариерата си за Световната купа. Втори на 29 стотни от секундата финишира 20-годишният французин Алексис Пинтюро, който за втори път остана в подножието на върха в дисциплината след гигантския слалом в Кранска Гора (Словения) през март.

На трето място пък остана представителят на домакините Филип Шьоргхофер с изоставане от 51 стотни от секундата. Той за трети път в кариерата си се качи на подиума. Олимпийският шампион от Ванкувър’2010 Карло Янка от Швейцария остана четвърти на 58 стотни от Лигети. Миналогодишният носител на Световната купа Ивица Костелич от Хърватия изоставаше на 18-о място след първия манш, но с най-добро второ спускане той прогресира до петата позиция в крайното класиране на 1.16 секунди зад победителя.

Ето и останалите резултати:

 

Rank

Bib

FIS Code

Name

Year

Nation

Run 1

Run 2

Total Time

FIS Points

 1

 2

 534562

LIGETY Ted

1984

USA

 1:08.45

 1:13.55

 2:22.00

 0.00

 2

 20

 194364

PINTURAULT Alexis

1991

FRA

 1:08.76

 1:13.53

 2:22.29

 1.78

 3

 4

 51007

SCHOERGHOFER Philipp

1983

AUT

 1:08.66

 1:13.85

 2:22.51

 3.12

 4

 1

 511313

JANKA Carlo

1986

SUI

 1:08.63

 1:13.95

 2:22.58

 3.55

 5

 15

 380260

KOSTELIC Ivica

1979

CRO

 1:10.15

 1:13.01

 2:23.16

 7.11

 6

 8

 53831

HIRSCHER Marcel

1989

AUT

 1:09.83

 1:13.40

 2:23.23

 7.54

 6

 5

 191750

FANARA Thomas

1981

FRA

 1:09.52

 1:13.71

 2:23.23

 7.54

 8

 19

 192506

MISSILLIER Steve

1984

FRA

 1:10.02

 1:13.24

 2:23.26

 7.72

 9

 21

 532431

MILLER Bode

1977

USA

 1:10.02

 1:13.30

 2:23.32

 8.09

 10

 6

 421483

JANSRUD Kjetil

1985

NOR

 1:09.19

 1:14.18

 2:23.37

 8.39

 11

 9

 51215

BAUMANN Romed

1986

AUT

 1:08.96

 1:14.44

 2:23.40

 8.58

 12

 3

 421328

SVINDAL Aksel Lund

1982

NOR

 1:09.12

 1:14.29

 2:23.41

 8.64

 13

 24

 202462

DOPFER Fritz

1987

GER

 1:10.37

 1:13.05

 2:23.42

 8.70

 14

 11

 191746

DE TESSIERES Gauthier

1981

FRA

 1:10.00

 1:13.65

 2:23.65

 10.11

 15

 55

 501017

MYHRER Andre

1983

SWE

 1:10.51

 1:13.15

 2:23.66

 10.17

 16

 22

 180534

SANDELL Marcus

1987

FIN

 1:09.96

 1:13.72

 2:23.68

 10.29

 17

 18

 292491

MOELGG Manfred

1982

ITA

 1:10.48

 1:13.24

 2:23.72

 10.54

 18

 14

 292000

BLARDONE Massimiliano

1979

ITA

 1:10.44

 1:13.29

 2:23.73

 10.60

 19

 12

 50625

RAICH Benjamin

1978

AUT

 1:10.34

 1:13.42

 2:23.76

 10.78

 20

 10

 50742

REICHELT Hannes

1980

AUT

 1:10.50

 1:13.46

 2:23.96

 12.01

 21

 16

 292120

SIMONCELLI Davide

1979

ITA

 1:09.59

 1:14.42

 2:24.01

 12.31

 22

 53

 101895

ROY Jean-Philippe

1979

CAN

 1:11.03

 1:13.03

 2:24.06

 12.62

 23

 25

 290693

PLONER Alexander

1978

ITA

 1:10.36

 1:14.05

 2:24.41

 14.77

 24

 17

 510997

BERTHOD Marc

1983

SUI

 1:09.86

 1:14.57

 2:24.43

 14.89

 25

 23

 511352

VILETTA Sandro

1986

SUI

 1:10.83

 1:13.99

 2:24.82

 17.28

 26

 7

 191423

RICHARD Cyprien

1979

FRA

 1:09.17

 1:15.71

 2:24.88

 17.65

 27

 37

 990048

BORSOTTI Giovanni

1990

ITA

 1:10.49

 1:14.87

 2:25.36

 20.59

 28

 32

 510727

DEFAGO Didier

1977

SUI

 1:11.01

 1:17.74

 2:28.75

 41.36

Disqualified 1st run    

 61

 990116

DE ALIPRANDINI Luca

1990

ITA

Did not start 1st run    

 64

 193986

PLACE Francois

1989

FRA

Did not qualify 1st run    

 76

 680047

BENIAIDZE Alex

1991

GEO

 74

 303097

ISHII Tomoya

1989

JPN

 73

 501111

HARGIN Mattias

1985

SWE

 70

 491129

TERRA Ferran

1987

SPA

 68

 100558

COOK Dustin

1989

CAN

 67

 180570

ROMAR Andreas

1989

FIN

 66

 202345

SCHWAIGER Dominik

1991

GER

 65

 531452

BIESEMEYER Thomas

1989

USA

 63

 561032

JAZBEC Janez

1984

SLO

 62

 192504

MERMILLOD BLONDIN Thomas

1984

FRA

 60

 202437

LUITZ Stefan

1992

GER

 58

 150834

ZIKA Adam

1989

CZE

 57

 481006

ZUEV Stepan

1988

RUS

 56

 511383

FEUZ Beat

1987

SUI

 54

 500933

OLSSON Jon

1982

SWE

 52

 53980

KRIECHMAYR Vincent

1991

AUT

 50

 53985

MATHIS Marcel

1991

AUT

 49

 194495

FAIVRE Mathieu

1992

FRA

 47

 150644

KRYZL Krystof

1986

CZE

 45

 51159

NOESIG Christoph

1985

AUT

 44

 421859

NILSEN Markus

1989

NOR

 43

 292967

EISATH Florian

1984

ITA

 41

 930107

GREGORAK Will

1990

USA

 40

 192653

FREY Thomas

1984

FRA

 38

 534959

JITLOFF Tim

1985

USA

 36

 534038

NICKERSON Warner

1981

USA

 34

 293006

INNERHOFER Christof

1984

ITA

 33

 192746

THEAUX Adrien

1984

FRA

 31

 510890

ZURBRIGGEN Silvan

1981

SUI

 30

 292250

SCHIEPPATI Alberto

1981

ITA

 29

 201702

NEUREUTHER Felix

1984

GER

 28

 510993

ALBRECHT Daniel

1983

SUI

 26

 421669

HAUGEN Leif Kristian

1987

NOR

Did not finish 2nd run    

 39

 180251

PALANDER Kalle

1977

FIN

 13

 510030

CUCHE Didier

1974

SUI

Did not finish 1st run    

 75

 380290

SAMSAL Dalibor

1985

CRO

 72

 910004

DEFLORIAN Mirko

1980

MDA

 71

 700830

ZAMPA Adam

1990

SVK

 69

 511513

CAVIEZEL Mauro

1988

SUI

 59

 930105

GRANSTROM Colby

1990

USA

 51

 102961

DIXON Robbie

1985

CAN

 48

 292056

GUFLER Michael

1979

ITA

 46

 50600

GOERGL Stephan

1978

AUT

 42

 421650

BJERKESTRAND Iver

1987

NOR

 35

 531799

FORD Tommy

1989

USA

 27

 420148

KARLSEN Truls Ove

1975

NOR